• Jutro będzie lepiej – problemy Ukrainy i Wielkiej Brytanii

    Date: 2014.06.25 | Category: Bilety lotnicze, Rezerwacje lotnicze | Tags: ,,,,,,,

    LufthansaNie ma dnia, by media branżowe nie informowały o zmianach, nowościach, problemach i bieżących wydarzeniach branży turystyczno-lotniczej. W tym artykule opiszemy kilka nowości dotyczących sytuacji w Lufthansie, która zdecydowała się pójść na rękę klientom korzystającym z usług internetowych, od tej pory proces rezerwacji online został maksymalnie uproszczony. Kolejnym newsem będzie sytuacja na Ukrainie i jej wpływ na tamtejsze linie lotnicze. Na koniec krótka notka na temat inwestycji, jakie planuje Wielka Brytania na najbliższe lata. Może zaskoczą nas czymś nowym?

    Lufthansa nie tylko uprościła menu strony, lecz również skupiła wszystkie konieczne elementy w jednym miejscu. Od dzisiaj na stronie nie trzeba już szukać między innymi gdzie można załatwić rezerwacje biletów, miejsc nawet informacje na temat ubezpieczenia oraz dostęp do biletów Rail & Fly mamy na wyciągnięcie ręki. Płynnie dokonujemy zakupów śledząc swój wirtualny koszyk oraz kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za wybrane usługi. Nowością jest fakt, iż podczas etapów rezerwacji strona sama aktualizuje się i w razie niedostępności miejsc informuje o danym fakcie, klienci nie muszą już kilkakrotnie powtarzać procedury rezerwacyjnej. Według danych 30% pasażerów z Niemiec korzysta właśnie z tej opcji zakupu. Na świecie wygląda to odrobinę inaczej, mianowicie 20% populacji używa oficjalnej strony Lufthansy, gdy planują jakąś podróż wybraną linią lotniczą.

    Sytuacja na Ukrainie to w ostatnim czasie bardzo uniwersalny temat rozmów i licznych spekulacji. Podsumowaniem tego, co dzieję się w kraju zajęło się już Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Lotniczych IATA. Ukraiński kryzys wyceniony został na około 1 miliard dolarów strat spowodowanych przewidywanym spadkiem dochodów tamtejszych przewoźników. Całkowity zysk z roku 2014 szacuje się teraz w okolicach 18,7 miliarda dolarów. Dyrektor generalny stowarzyszenia IATA, Tony Tyler twierdzi, że uszczuplenie dochodów spowodowane jest w głównej mierze niespokojną sytuacją w Ukrainie co znacznie wpłynęło również na ceny ropy które prawdopodobnie wzrosną o 3,5 dolara. Jak wiadomo największym dostawcą ropy dla krajów europejskich jest Rosja, dlatego też trzeba poczekać na dalsze rozstrzygnięcia zaistniałego pomiędzy państwami konfliktu.

    Wielka Brytania boryka się z problemem przepustowości lotnisk. Z przedstawionych władzom rozwiązań należy wybrać jedno, które okaże się najskuteczniejsze. Jak na razie pierwszy z planów skupia się przede wszystkim na budowie nowych pasów startowych w porcie lotniczym Birmingham oraz Stansted. Inny znacząco odradza ten pomysł krytykując niedogodną lokalizację lotnisk i radzi budowę zupełnie nowego, które powstać miałoby gdzieś w okolicach Londynu. Temat trzeciego lotniska powraca po latach, tym razem słyszy się jednak wiele pozytywów związanych z planowaniem tego typu inwestycji.