• Lufthansa ma nową klasę ekonomiczną

  Date: 2015.04.01 | Category: Uncategorized | Tags:

  Lufthansa economy classNiemiecki przewoźnik Lufthansa przedstawił na targach ITB swoją nową Klasę Ekonomiczną Premium. Jest to nowa klasa, która linia wprowadza od 79 roku. Prezentacja odbyła się pierwszego dnia imprezy i właśnie tam miała swoją światową premierę. Klienci zainteresowani całkiem nowym udogodnieniem będą mogli zamawiać bilety już od maja 2014 roku, oficjalne rejsy rozpoczną się natomiast w listopadzie tego samego roku. Loty wcześniej wspomnianą klasą obsługiwane będą przez Boeingi 747-8.

  Jakie zmiany proponuje pasażerom Lufthansa? Po pierwsze we wszystkich maszynach latających na trasach interkontynentalnych wymieniono wszystkie fotele. W miejsce starych pojawiły się nowe, wygodniejsze, nowocześniejsze, oferujące każdemu z klientów więcej przestrzeni prywatnej. Fotele zaprojektowane zostały w kooperacji z firmą müller/romca Industrial Design, producentem natomiast jest ZIM Flugsitz. Siedzenia są o 3 centymetry szersze oraz posiadają równie szerokie podłokietniki. Oparcie fotela można wygodnie odchylić i ułożyć według preferencji użytkownika, do naszej dyspozycji będzie również większa przestrzeń na rzeczy osobiste, a także gniazdko elektryczne, które znajdziemy centralnie przy naszym fotelu.

  Podczas targów członek zarządu niemieckich linii lotniczych Jens Bischof skomentował nową Klasę Ekonomiczną Premium, jako bardziej komfortową i odpowiadającą wymaganiom pasażerów. Klasa Premium stoi zdecydowanie wyżej od zwykłej Klasy Ekonomicznej pod względem przestrzeni i warunków podróży. Klasa Premium bardziej zwraca się w stronę Klasy Biznes jednakże dalej pozostaje w przystępnej, niższej cenie. Bischof stwierdził także iż władze linii spodziewają się sukcesu dotyczącego połączeń jakie obsługiwać będzie dana klasa. Jeżeli chodzi o prognozę na temat użytkowania jej przez klientów w przybliżeniu podał liczbę 1,5 miliona pasażerów, którzy w jego opinii będą podróżować teraz taniej, ale dalej wygodnie, do końca przyszłego roku nowe fotele znajdą się w ponad 100 długodystansowych samolotach niemieckiego przewoźnika.

  Dodatkowym udogodnieniem jest również możliwość zabrania ze sobą dwukrotnie większej ilości bagażu rejestrowanego w porównaniu do klasy ekonomicznej. Prawdziwy luksus poczujemy także, gdy na powitanie pracownicy wręcza nam darmowego drinka, czy zaserwują zamówione posiłki, które zostaną podane na prawdziwej porcelanie. Zmianie uległ też panel dotykowy zapewniający rozrywkę znudzonym klientom. Zastał on powiększony o kilka centymetrów oraz wyposażony w szeroką gamę nowych opcji użytkowania (muzyka, prasa, gry).

  Lufthansa podała informację mówiącą o tym, że specjalnie dla wygody pasażerów nowe fotele pojawią się także w pierwszej klasie jak i w odmianie biznes prawdopodobnie do końca 2015 roku. Po zakończeniu tej inwestycji niemiecki przewoźnik zajmie się modernizacją innych elementów takich jak na przykład system pokładowy czy naziemny.

  Lufthansa economy class