• Nocleg u bramy fiordów

    Date: 2015.02.27 | Category: Uncategorized | Tags:

    bergenDziś zapraszamy Was do jednego z najpiękniejszych i drugiego co do wielkości miasta w Norwegii. Bergen, bo o nim mowa kusi turystów niezwykłym położeniem, na styku Morza Północnego i Norweskiego. Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od końca lat 90 ma duże znaczenie w rozwoju turystycznym kraju i regionu. Ponadto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Wybierać można pomiędzy luksusowymi hotelami, a tańszymi kwaterami prywatnymi czy też schroniskami.

    Do Bergen dostaniemy się bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Katowic czy Gdańska. Ceny biletów lotniczychsą dość zróżnicowane, zaczynając się od 119 zł w przypadku linii Wizz Air, do kilkuset złotych wybierając podróż z Norwegianem. Aktualne informacje dotyczące lotów oraz ceny warto sprowadzać na stronie internetowej przewoźnika.

    I na tym kończą się dobre informacje, bo jeśli nawet kupimy bilet w dużej promocji, swoje będziemy musieli zapłacić za nocleg. Norwegia to drogi, by nie rzec bardzo drogi kraj. 1 korona norweska to 2 zł, wprawdzie nie dużo, niestety ceny dla Polaków są tam zabójcze. Choć samo Bergen oferuje około 7000 miejsc noclegowych, to musimy się liczyć w wydatkiem 250 zł za dobę w trzygwiazdkowym hotelu, Za hotel czterogwiazdkowy zapłacimy średnio od 500 zł wzwyż za noc. Radisson Hotel Blue Norge to koszt noclegu około 550 zł doba. Goście mają do dyspozycji trzy bary, dwie restauracje oraz klub nocny. W bogatej ofercie menu wieloryby. Średnio za około 650 zł spędzić można noc w innym luksusowym czterogwiazdkowym hotelu, Det Hanseatiske Hotel. Większość hoteli usytuowana jest w dogodnych dla turystów lokalizacjach. W samym sercu miasta, nieopodal nabrzeża hanzeatyckiego w Bryggen, blisko targu rybnego bądź większych punktów handlowych. Na nocleg można również liczyć w pobliżu lotniska Flesland. Luksusowe hotele mają w swojej ofercie bogaty zakres usług. Większość z nich posiada własne parkingi, pozostające do dyspozycji gości. Jest tu duże ułatwienie dla osób decydujących się na wypożyczenie samochodu na lotnisku. Ponadto w hotelach liczyć można na bezprzewodowy Internet, telewizję kablową, telefon. Standardem są łazienki w pokojach. Dodatkowo sale dla dzieci, zabiegi dla zdrowia i urody.