• Odkryj Hiszpanię tego lata

  Date: 2015.06.12 | Category: Uncategorized | Tags:

  SegowiaKraj przyciągający turystów swą pasjonującą kulturą i przeszłością. To tętniące życiem miejsce znane jest na całym świecie z doskonałej kuchni i nocnego „trybu życia”.

  Według rankingu przeprowadzonego przez portale podróżnicze i touroperatorów najciekawsze atrakcje Hiszpanii to:

  Katedra w Sewili – Jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie.

  Dom Mili – zaprojektowany i wykonany przez człowieka o nazwisku Gaudi. Budynek przypomina swą budową skalny blok. Według autora jego konstrukcja była odpowiedzią na brak ciekawych pod względem architektonicznym obiektów wokół. Dom stworzony został dla przedsiębiorcy, niejakiego Pere Mili.

  Akwedukt w miejscowości Segowia – najprawdopodobniej jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych pamiątek po obecności rzymian na tym terenie.

  Casa Batllo – Budynek, który znajduje się w Barcelonie. Swój obecny wygląd zawdzięcza Gaudiemi. Architekt odrestaurował go w 1906 roku. Całość jest bardzo bogato zdobiona, fasada składa się z części nawiązujących swym charakterem do motywów zwierzęcych. Zaobserwujemy tam liczne kości, łuski, skrzydła.

  Światynia Pokutna Świętej Rodziny – Tak zwana Sagrada Familia. Jest to kataloński kościół ze statusem mniejszej bazyliki. Do dzisiaj nie dokończono budowy tego obiektu.

  Santiago de Compostela- Jest to miejsce spoczynku Świętego Jakuba apostoła, miejsce wielu pielgrzymek, obiekt religijnego kultu.

  Alhambra – grono pałaców warownych w Grenadzie. Zostały one zbudowane w latach 1232-1273.

  Alkazar – słynny pałac, w którym rezydowały najważniejsze osobistości, między innymi przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Obiekt uważany za najpiękniejszy w całym państwie pałacowy kompleks.

  La Mezquita – pochodzący z VIII wieku Wielki Meczet zlokalizowany w Kordobie. Obecnie pełni funkcję katedry rzymskokatolickiej.

  Proponowane wycieczki

  Jeżeli chodzi natomiast o typowo wczasowo-urlopowe zakątki Hiszpanii to tutaj nie sposób nie „zahaczyć” o dwie wspaniałe wyspy – Lanzarote i Fuerteventure. Ciekawą propozycją objazdową jest oferta Wiatr w Żagle biura podróży Itaka. Wycieczka łączy w sobie nieprzeciętny urok obu wysp Archipelagu Kanaryjskiego. Białe romantyczne plaże Fuerteventury w zestawieniu z egotyczną lecz surową urodą wulkanicznego krajobrazu Lanzarote twórzą prawdziwie „wybuchową mieszankę”. Za siedmiodniowy pobyt z wszystkimi dodatkowymi atrakcjami gwarantowanymi przez organizatora zapłacimy 2439 złotych od osoby. Wylot z portu lotniczego we Wrocławiu ( z możliwością zmiany miasta).

  Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu na Fuerteventurze, dostępne są pokoje dwuosobowe (ewentualne dostawki) z łazienką wyposażone w standardowy sposób. W cenie posiadamy również pełne wyżywienie, przelot samolotem, ubezpieczenie podróżne, przejazd autokarem oraz opiekę przewodnika.

  Segowia