• Piąta niemiecka baza lotnicza Ryanair

    Date: 2014.11.14 | Category: Uncategorized | Tags:

    RyanairIrlandzkie linie lotnicze Ryanair w październiku zdecydowały się utworzyć kolejną, już 68 bazę przewoźnika. Samoloty taniego operatora będą od tej pory stacjonować na lotnisku Kolonia /Bonn. To już piata baza w Niemczech, dzięki której siatka połączeń linii lotniczych Ryanair znacznie się powiększa, pasażerowie, bowiem po przylocie mają dostęp do destynacji, z którym wcześniej połączenia nie było. Już tej zimy w siatce przewoźnika mają się znaleźć między innymi loty z Kolonia/Bonn do Dublina, Londynu, Madrytu, Rygi a także Rzymu.

    RyanairNiskokosztowy przewoźnik cały czas się rozwija i stara się zwiększyć swój udział na międzynarodowym rynku lotniczym, może właśnie, dlatego została okrzyknięta „ulubioną tanią linią Europy”. Niskie ceny oraz dbałość o klientów spowodowało, że w październiku nastąpił kolejny wzrost w ruchu pasażerskim. W zeszłym roku Ryanaira wybrało 8 milionów osób, październik 2014 to wzrost aż o 400,000. Na chwilę obecną irlandzki przewoźnik może pochwalić się rosnącymi słupkami w swoich statystykach. Powiększenie ruchu pasażerskiego to jeden z plusów linii, dodatkowo wzrósł współczynnik wypełnienia miejsc w samolotach (o 6%), oraz roczny ruch pasażerski (o 4%, do 84,2 milionów). Dyrektor Marketingu- Kenny Jacobs zwrócił uwagę przede wszystkim na ciągle udoskonalaną obsługę klientów. Aplikacje mobilne, nowa strona internetowa, nowe udogodnienia(jak na przykład możliwość zabrania na pokład drugiego bagażu czy korzystanie w samolocie z urządzeń elektronicznych) przynosi zamierzone rezultaty.

    Linie lotnicze Ryanair często oferują ciekawe promocje na przykład ostatnio, 4 listopada przewoźnik ogłosił „tani wtorek”, (czyżby pozazdrościł LOT-owi jego „szalonych śród”?). Oferta dotyczyła 25% zniżki na styczniowe loty. Jeżeli często podróżujemy lub mamy zaplanowany w przyszłości jakiś wyjazd, warto śledzić oficjalną stronę linii. To tam pojawiają się zawsze pierwsze wzmianki o promocjach, tam można z korzystnej propozycji skorzystać. Trzeba się jednak spieszyć „tani wtorek” – czyli możliwość zakupienia biletów z rabatem trwał tylko jeden dzień. Robin Kiely z ekipy Ryanaira powiedział, iż przez promocje zespół irlandzkich linii lotniczych chce podziękować 89 milionom pasażerów, którzy w tym roku wybrali właśnie ich. Tak więc w miarę regularnie przeglądajmy stronę Ryanaira przy dobrym szczęściu nie przegapimy kolejnej promocji!