• Teneryfa, Tunezja, Turcja! Lecimy z Wrocławia

  Date: 2015.08.03 | Category: Uncategorized | Tags:

  tenerifaJak zwykle po rozpoczęciu się sezonu wakacyjnego, lotniska zaczynają obniżać ceny do popularnych nadmorskich kurortów, wciąż także uruchamiane są całkiem nowe destynacje. Zaczyna się prawdziwa gorączka, kto, gdzie, dokąd i za ile nabył wymarzony bilet otwierający mu wrota do kilkudniowego odpoczynku od rzeczywistości. Statystycznie z roku na rok coraz więcej polaków decyduje się na wyjazd za granicę, jednak nadal najwięcej ludzi spędzi wakacje nie opuszczając kraju. Wśród zagranicznych kierunków, najchętniej wybierane są Grecja i jej wyspy, Bułgaria, Chorwacja, Turcja. Ze względu na kryzys tanieją wycieczki do Hiszpanii i Portugalii.

  Ciekawą ofertę na letni sezon przygotował wrocławski port lotniczy. Na 2 miesiące przed, lotnisko zaprezentowało listę połączeń, które będą realizowane przez całe wakacje. Gdzie możemy polecieć z Wrocławia? Przede wszystkim na liście znajduje się: Alicante, Bolonia, Barcelona oraz loty sezonowe do Malagi i na Kretę. Wycieczki te są teraz o wiele tańsze, więc każdy decyduje się na skorzystanie z niepowtarzalnej okazji. Pomyślmy więc jaki kierunek będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

  Zestawienie podsumowujące kwiecień i maj wyłoniło zwycięzcę – została nim słoneczna Hiszpania a dokładniej Białe Wybrzeże. Najchętniej wybierane destynacje pozostaną w promocyjnej cenie. Te niskokosztowe połączenia znajdują coraz liczniejszych fanów. Z wywiadu z Dyrektorem ds. Marketingu i Sprzedaży, panem Jarosławem Sztuckim, dowiadujemy się, że średnie obciążenie na trasach do Hiszpanii, Grecji oraz Włoch wynosi około 90 %. Czym jeszcze bardziej przyciągnie nas wrocławski port lotniczy? Jesienią otwarte zostanie niskokosztowe połączenie na Teneryfę (od 4 listopada), Wyspy Kanaryjskie będą dostępne już od 2000 złotych.

  Liderem połączeń czarterowych jest natomiast Grecja, z cudowną słoneczną pogodą i piaszczystymi, złotymi plażami. Aktualnie możemy wybierać wśród 7 czarterów. Największą planowaną atrakcją jest jednak portugalskie Faro. Destynacja funkcjonująca od roku przyciąga wielu pasażerów, tym bardziej w okresie wakacyjnym. Wrocław otwiera nam wrota do kolejnej części Portugalii. Czartery lotniska to: Bułgaria, Grecja, Chorwacja, Egipt, Hiszpania, Portugalia, Tunezja, Turcja, Włochy, Cypr oraz Monako.

  Piąty pod względem wielkości port lotniczy w naszym kraju zapewnia nam w to lato niezliczoną ilość malowniczych krajobrazów, życiowych przygód i przede wszystkim niezapomnianych wspomnień. Wrocław jest lotniskiem z dużą gamą połączeń dotyczących miast europy południowej i to one właśnie w głównej mierze są najbardziej dochodowym elementem wrocławskiego portu.

  tenerifa