• Wczasy w Czechach

  Date: 2015.05.07 | Category: Uncategorized | Tags:

  czech republicOłomuniec od wielu lat uważany jest za najbardziej znane miasto w Czechach. Mimo że większość osób kupuje głównie bilety lotnicze do Pragi, a Ołomuniec znajduje się na piątym miejscu pod względem wielkości i ilości mieszkańców, turystyka rozwija się tutaj w zaskakującym tempie. Stare miasto, zaraz po praskiej starówce jest uznawane za najbardziej rozległe centrum zabytkowe w Czechach. Zabudowa starego miasta to prawdziwa uczta dla pasjonatów sztuki renesansowej a także baroku. Kolumna Trójcy świętej, która znajduje się na głównym rynku zachwyca swym pięknem. Szczególnie cechuje się bogatą dekoracją rzeźbiarską, gdyż składa się z 18 posągów świętych oraz 12 figur. Niedaleko obiektu znajduje się ratusz. Ołomuniec słynie ponadto z obiektów sakralnych. Między innymi warto zwiedzić katedrę świętego Wacława.

  Zabytki i atrakcje turystyczne – Ołomuniec

  Spędzając tutaj wczasy, bądź weekend możemy skorzystać z wielu atrakcji jak aquapark czy zoo dla dzieci. W okolicy miasta znajdziemy także średniowieczne zamki. W mieście znajdziemy wiele hoteli z przystępnymi cenami. Około 20 kilometrów od Ołomuńca znajduje się piękne miasteczko Litovel. Miasto słynie z miejscowego browaru, a także z wyjątkowego mostu. Most Świętojański także pochodzi z XVI wieku. W Czechach możemy zasmakować trochę egzotyki, udając się do ogrodu botanicznego z egzotyczną florą i fauną. Między innymi spotkamy tutaj żółwie i krokodyle. Czechy mają bardzo dobre połączenie z Polską zarówno drogą lądową jak i powietrzną.

  czech republicBilety lotnicze- promocje lotów do Czech

  W porcie lotniczym w Pradze główną siedzibę mają linie Czech Airlines. Linie zostały założone w 1923 roku i wciąż się rozwijają. Linia jest laureatem wielu nagród, między innymi w 2007 roku zdobyła tytuł najlepszej linii w Europie wschodniej i środkowej. Linia dociera do 40 krajów, operując na prawie setce portów lotniczych. Podróżujący mogą skorzystać z programu lojalnościowego, dzięki czemu mogą zbierać punkty i później wymieniać je na nagrody lub obniżki cen na inne bilety lotnicze. Linia lotnicza oferuje możliwość podróżowania w klasie biznes i ekonomicznej. Klasa ekonomiczna jest oddzielona od reszty foteli, zapewniając klientom wysoką jakość usług i więcej prywatności. od Czech Airlines operuje z Polski z portu lotniczego w Warszawie.